המגזין למחשבה פתוחה - מדע, טכונלוגיה, פילוסופיה, ביקורת הממסד
תחקירים:  א-דורה, רבין, אדיסו מאסלה, כפר כנא
צור קשר

במקום שאין בני אדם היה אתה איש

נחום שחף 12.11.2009 16:00
תמונה מלוקקת של העורך

תמונה מלוקקת של העורך


Eye 2 Eye (עין בעין) המגזין לזכויות האזרח ולמחשבה חופשית מכיל כבר היום קצה חוט לגילויים שעשויים להכות את העולם ב...כותב ד"ר אלן קיז מראשי הנוצרים בארה"ב, שימש ככתב בכיר בטלויזיה האמריקאית וכשגריר הכלכלי של ארה"ב באו"ם: התחקיר שהציגו צפריר רונן, אבישי כפיר והפיזיקאי נחום שחף בפרשת הילד הפלשתינאי מוחמד א-דורה עשוי להכות את העולם בתדהמה (קישור).
בישראל הח"מ הוצג משך שנים כהזוי על שום מחקרו זה בפרשת א-דורה (דוגמת גדעון לוי בהארץ - קישורוהמאמר בהארץ), או יזהר באר מי שהיה מנכ"ל בצלם במאמר בידיעות אחרונות קישור) , לעומת הו'ול סטריט ז'רנאל (קישור) מהעיתונים החשובים בעולם, והאטלנטיק היוקרתי  (קישור) ע"י פאלוז מהעתונאים הבולטים בארה"ב שהיה עוזרו של נשיא ארה"ב ג'ימי קרטר שאינו חשוד באהדה יתרה לישראל (קישור) שתמכו במחקר.
והנה תוכלי להכנס גברתי, לתוך כתבות שעלולות להכות אותך בהלם, תעסוקה שאינה מומלצת לך האשה בהריון. א-דורה - חי או מת? הדחת ח"כ אדיסו מאסלה האתיופי בפרימריס של מפלגת העבודה פברואר 99 במחשב המרכזי של הספירה (קישור), רצח רבין - האמת מאחרי הגירסה הרשמית - האם צדקה משפחת רבין בבקשתה לפתוח את החקירה מחדש? (כותרת ראשית בידיעות אחרונות (נוב' 99) כולל תמיכת שמגר ראש ועדת החקירה, רובישנטיין בעת שכיהן כיועץ המשפטי לממשלה, ואפילו שמעון פרס - קישור,  דליה רבין בראיון לעולם האשה קישור, ולאה רבין בספרה קישור

מדע וטכנולוגיה - השמיים אינם הגבול, פילוסופיה של המדע ופילוסופיה סתם, ההמשך, אני מבטיח לך, יהיה חזק יותר, רחוק יותר, גבוה יותר, השמים אינם הגבול. כאמור, המגזין Eye 2 Eye (עין בעין)  תחת הגלובל רפורט, מצוי כרגע בהרצה, ומיועד לפעול במתקונת שונה מעט מהנוכחית.

הבעיה שלי כעורך העיתון שלא הפנמתי עדין את תפיסת "אויב הטוב - הטוב יותר". מכל מקום, הקורא החושב של המגזין רב היומרה מוזמן להכנס, להנות, לשבח, לנאץ, להפיץ את ההגות המפוארת ככל שיוכל. תגובות אוהדות יתקבלו בהבנה.

כמה מילים טרחניות על העורך
נחום שחף, טראבל מייקר לא קטן. לעצמו, בעיקר לממסד הציבורי והתקשורתי. בתחום המקצועי נחשב בסדר, פחות או יותר (קורות חיים - המרכיב הלא מסווג)
.- פיזיקאי, ממפתחי תחום המזל"טים, זכה בתואר עמית משרד המדע ובפרס משרד המדע ליצירתיות מדעית - 1997, 
- היה חבר בצוות הפיתוח של הטומוגרף הממוחשב של אלסינט (CT scan),
- הרצה ופיתח שיטת הוראה לילדים מחוננים ("פיסיקה ומעשי קסם" אונ' בר-אילן). 
- היום שותף בחברת הי-טק לפיתוח פתרונות בתחום מערכות התצפית ההגנה הבליסטית וההגנה נגד קרינה סלולארית,
- זוכה פרס ביקורת התקשורת לשנת 2008 מטעם האגודה לזכות הציבור לדעת על תחקירו בפרשת א-דורה
- שימש כנציג התע"א בוועדה לגיבוש הקונספט לגילוי טילים בליסטיים,
- בעל רקע בתחום התחקירים הביטחוניים דוגמת: "ההגנה האזרחית נגד טילים לא קונוונציונליים במלחמת המפרץ", אירועי כפר כנא 1996 ו-2006 בלבנון
- תחקירים אזרחיים: משחק הפירמידה, זיופי הפריימריס של מפלגת העבודה ב-99' על חשבון ח"כ אדיסו מאסלה האתיופי (שחור לא נחשב), תחקיר רצח רבין (בסיוע הגנזך הלאומי לבקשת דליה רבין, צילום שיר השלום המזוייף), מאחר ולא היה מוכן להיות שותף לשתיקת הכבשים הגורפת של אנשי הרוח בישראל, פסאודו אינטלקטואלים, למרות תמיכת השופט שמגר יו"ר ודעת החקירה לרצח רבין, היועה"מ לממשלה רובינשטיין ופרופ' זאב סגל בהארץ, בפתיחת החקירה מחדש (מצורף ידיעות אחרונות כותרת ראשית נוב' 99). 
    הנימוקים לטענה הקשה: אדם חושב אינו רשאי לוותר לעצמו על ערך הספק - הבסיס לחשיבה האינטלקטואלית, אדם בעל עמוד שדרה מוסרי אינו רשאי לוותר על חקר האמת. אלא ששני אלו האינטלקט והיושרה נעלמו וראוי לומר נרמסו בכל הקשור לרצח רבין, למרות תחינת בני המשפחה לחקור את השאלות הקשות שעלו ברצח אב המשפחה
    בלא חשיבה אינטלקטואלית, בלא יושרה, אין קיום ל"יושר האינטלקטואלי" ערך פילוסופי נאצל שהפך בישראל "אור לגויים" למילה ריקה.

- שימש כיועץ פיזיקאי לחיל המודיעין, ולמשטרת ישראל מז"פ שם סייע במחקר לפיתוח כלים לגילוי עקבות כתב (בשיטת האפקט הקירליאני), 
- היה שותף בגיבוש פתרונות לצה"ל ולצבאות באירופה ובאמריקה במסגרת התעשייה האווירית וחברת תדיראן: מזל"טים, מערכות תצפית ואיכון, יכולת כירורגית של מסוקי תקיפה (הנחית טילים מדוייקת), גילוי טילים בליסטיים (קישור).
- עמד בראש הוועדה הצהלית שחקרה את פרשיית הריגתו של הילד הפלשתיני מוחמד א-דורה (סייע לתחקיר הטלוויזיה הגרמנית, הוציא את המסקנות העדכניות בסרט תחקיר שהוכן בז'נבה (נוב 2002), ובסרט פאליווד (2004) שמופצים היום באינטרנט (תחת שמות שונים דוגמת פרופ' לנדס שהעתיק את שני הסרטים המקורים פאליווד וא-דורה וסילק מהם כל סימן לבעל התחקיר (מצורף הקישור ל-2 הסרטים המקוריים
   המחקר פורסם בסדרת מאמרים בוול סטריט ז'ורנאל, באטלנטיק, במכון ירושלים במנא ובמקומות רבים דוגמת האינדימדיה השמאלני  (קישורים כאן במדור כנא - א-דורה -   כנא בעברית (טלויזיה, מאמרים)   ובאנגלית).

- הרצה ומרצה על עניינים בעייתים - באקדמיה בארץ ובעולם, בממשלה בכנסת ובצבא בפני ארגונים יהודיים וכמובן בפני כל מי שמוכן להוציא את הארנק השמן ולשלם.
- פה ושם נוהג להרצות על נושאים לא בעייתיים דוגמת  ההוראה למחוננים ("הפיזיקה שמאחרי מעשי הקסם" - באוניברסיטת בר-אילן ובמרכזי מחוננים בארה"ב), "יזמות עסקית - הצלחות וכשלונות" (הרצאות אורח באוניברסיטאות בישראל).

- עמד בראש המאבק המתוקשר ברמת-גן גבעתיים להורדת האנטנות הסלולאריות ברחוב רבין-הרואה (קישור), חקר את השפעות הקרינה המיננת בחברת אלסינט (RTP - ריפוי באמצעות קרינה, וסי.טי. סקן - קרינת X תמונות חתך), וכן השפעת הקרינה הסלולארית במסגרות שונות  (דוגמא)    

- פיתח את שיטת הראיה דרך קירות כהגנה נגד ירי - הוצג בערוץ המדע של הטלויזיה הישראלית (קישור). 

- הגיש הצעה לפטנט להגנה גיאומטרית אדפטיבית נגד קרינות אלקטרומגניות מאנטנות מרכזיות. שיטה יומרנית משהו, האמורה לפתור את בעית הקרינה המסוכנת מאנטנות סלולאריות בבתים הסמוכים לאנטנות המרכזיות . להשוואה יש לחשוב על ערך הפיתרון, לו היה כזה, שהיה מונע את נזקי העישון. כסף קטן..

- ס"ה תיאור די פלצני, גם אם מדוייק, של הח"מ.

ראוי שאזכיר את בועז מושקוביץ' כותב מוכשר ופילוסוף שאמר "לא נורא אם אתה רק אחד - נורא אם אתה רק אפס".
בועז ידיד אמת, הלך לעולמו בעודו שותף לכתיבת ספרי על תחקיר פרשת א-דורה.
 
וחשוב ששלא אשכח את הדבר האמיתי, הדבר היחיד שנחשב: "במקום שאין בני אדם היה אתה איש".

קורות חיים - המרכיב הלא מסווגהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה