המגזין למחשבה פתוחה - מדע, טכונלוגיה, פילוסופיה, ביקורת הממסד
תחקירים:  א-דורה, רבין, אדיסו מאסלה, כפר כנא
צור קשר

האיוולת היהודית והמתאבד השיעי

נחום שחף 29.03.2005 20:29

במה להתחיל קודם - בשאלת זכותינו לחיים? או הכיצד ההסטוריה משוכתבת מחדש בידי ישראלים? כמו פראבדה, אבל במהופך. לרעתנו.
חוק האיוולת

האם ניתן להעלות על הדעת כיצד ישראלים מפוחדים, שלא מעיזים לצאת מהבית, מוכנים להאמין שיש למישהו זכות לקחת לנו את החיים מסיבה זאת או אחרת ולא חשוב איזה שם או טעם ניתנת לאיוולת?

"הכיבוש משחית", "חיילי צה"ל קלגסים", "שלום צודק", "פלשתיני מסכן", "אין פתרון צבאי", "ורק ישיבה ליד שולחן הדיונים תביא לנו פתרון" וכן הלאה וכן הלאה.... ואני חשבתי לתומי כי זכותי לחיים, אינה מותנת ברמת ההבנה של שמאלן נאור בהיר שכל.

ואם אני לא מצליח להסביר לשמעון פרס החולם או ליוסי ביילין המתנייע לעולם הגדול או לעיתונאי הקטן, את זכותי לחיים? כי אני לא מוכשר מספיק, או כי נסגרה בפני האפשרות לפתוח את הפה בתקשורת הכמו פלולראליסטית, האם בכך דם ילדי הפקר? ובצדק? לכל פלשתיני החפץ בכך?

הכיצד הצדקת השחיטה ההמונית ברחובות ישראל תחת איצטלת ה-"נאורות מפוקחת העיניים" דוגמת פרופ' דני גור, יכולה לפתור את תפיסת העולם הערבית הרואה בנו נטע זר "סרטן בלב האומה הערבית"?

ואנחנו היהודים "יודעים" טוב מהם הערבים מה הם רוצים. ולא מזיז לנו שבשירים בספרים בעיתונות וברחוב הערבי אומר את ההפך הגמור. שהרי עיתונאי ישראל וגאוני אוסלו היהודים ילמדו אותם מה טוב להם הערבים.

פלא שהם שונאים אותנו?

גדעון לוי מעיתון הארץ טורח בהצגת הערבי כמסכן הזקוק להגנת הגננת היהודיה שתעביר אותו את הכביש. והוא לא יחיד. אז למה שהערבי בעל הכבוד העצמי לא ירצה להוכיח לנו שאנו טועים?

אז ראו רבותי: עד אשר הטפשות לא תוצא אל מחוץ לחוק לא תהיה לנו תקומה. מאידך, אי אפשר להעביר חוק שיכניס אל בין כתלי בית הכלא מחצית חברי בית הנבחרים הישראלי, ושלושה רבעים מעיתונאי ישראל. והרי אנשים מטופשים בארצנו לא חסר.

עד שנגלה את הפתרון לתכונת המתאבד השיעי הצפונה בנו היהודים, להלן קצת הסטוריה. אמיתית. לא משוכתבת.

כיצד נולד "הכיבוש"?

מלחמת ששת הימים שהסתיימה בניצחון ישראלי וכיבוש שטחי מולדת מפעם, פרצה, לאחר שצבאות מצרים וסוריה צעדו אל גבולות המדינה לקול רעם תופי המלחמה של הנשיא המצרי עבדול נאצר, רגע לאחר שגירש את חיילי האו"ם וסגר את מיצרי טירן. מצור צבאי ימי משולב, שהביא לסגירת בתי החרושת, והפך את כולנו לחיילים מפוחדים הרצים אל גבולות צרים. מדינה משותקת מפחד, קול דממת רחובות ריקים, זיכרון הפחד העולה מחדש אצל פליטי שואה, ניצולים יהודים מאירופה.

אני עוד זוכר טעם חמצמץ של פחד, רגע לאחר ששמענו חיילים צעירים בחטיבת הצנחנים מסתתרים בפרדסי נס ציונה, שהנה גם חוסיין מלך ירדן מצטרף אל המערכה. מצרים סוריה וירדן.

ויש עוד מישהו שמוכן להאמין כי למלחמה על החיים קוראים כיבוש, וכי זכותו של התוקפן לצאת נקי בלי לשלם את המחיר פעם אחר פעם?

ורק אתמול סיפרו לנו שחתמנו על שלום והכול יהיה בסדר... ולא צריך להיות בפניקה, ושהשואה לא תחזור, ורק ישיבה סביב שולחן הדיונים תביא את הפיתרון, ואין מי שילמד את הלקח ויודה בטעות. וחוזר חלילה.....

זה לא קצת יותר ממה שהחוק מרשה, גם קודם שיחוקק חוק האיוולת?הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה