המגזין למחשבה פתוחה - מדע, טכונלוגיה, פילוסופיה, ביקורת הממסד
תחקירים:  א-דורה, רבין, אדיסו מאסלה, כפר כנא
צור קשר

דוד הרפו ז"ל מוזיקאי מגניב חושף בסרט "האוצר מסיני" את סודות יהדותו

יוטיוב 11.09.2012 14:14

אשתו ד"ר שירה אברמסון הצטרפה אל בעלה לאחר שנהרגה אתמול בתאונת דרכים בדרך לישוב תקוע. הרפו מוזיקאי התגייר לאחר שכחייל במלחמת המפרץ ביחידת העילית כוח דלתה גילה משהו המוצג בהמשך (סרט "האוצר מסיני")אתמול לרגל יום השנה הרביעי למותו של בועז מושקוביץ ז"ל חבר ועתונאי שסיע לי בכתיבת הספר על תחקיר א-דורה, ביקרתי עם אלה, אלמנתו של בועז את קברו בישוב תקוע. ליד הקבר של בועז תפסה את עיני מצבה על קברו של מוזיקאי חבדניק, ולא יחסתי לה משמעות. והנה לא עברו שעתיים מהביקור אצל בועז, ואלה התבשרה כי שירה חברתה מהישוב תקוע ששימשה כאחות וכרופאה במרפאה של תקוע וכרופאה ב"שערי צדק" נהרגה זה עתה בתאונת דרכים ליד ההרודיון סמוך לישוב תקוע, בהתנגשות עם רכב פלשתינאי. חברתה רינה אישרן, שעבדה יחד איתה והיתה יחד איתה ברכב נפצעה קשה. 
בנה של רינה, יוסף ז"ל, נרצח בשנת 2001 בעודו ילד, כשיצא עם חברו קובי מנדל הי"ד מהישוב תקוע לאסוף קרשים למדורת ל"ג בעומר. שניהם היו חברים בכיתתה של אתי בתם של בועז ז"ל ואלה.

אלה סיפרה כי שירה איבדה את שימחת החיים לאחר מות בעלה שנפטר שנתיים קודם והיה חבדניק ומוזיקאי. אלה הוסיפה שהרפו קבור ליד בועז, ונזכרתי במצבה.
נכנסתי ליוטיוב ונכבשתי בקסמו של הרפו כאדם וכמוזיקאי. ואני כפי שניתן לראות מקטעי הוידאו המצורפים לא לבד.

כשעתיים לאחר התאונה בדרכי מתקוע לירושלים עברתי ליד שני הרכבים המרוסקים.
אתמול לעת לילה נקברה שירה בסמוך לקברו של בעלה.

הרפו נולד לאם שאינה יהודייה, שירת בכוח דלתא בצבא האמריקני במלחמת המפרץ הראשונה, התפעל מהניסים של הסקאדים מעיראק שפגעו בישראל, גילה את היהדות, והתגייר אצל הרב מרדכי אליהו. לאחר שהתגייר הפך לאייקון תרבותי בזכות עצמו.

הרפו בקטע שירה מדליק, בסרט האוצר מסיני, ובקטע שירה נוסף:
 
הרפו עם להקת הנשמות יחד עם אביו מגניב אף הוא (אתם כבר תזהו) היה בארה"ב זמר קנטרי. 


דוד אברמסון הרפו מוזיקאי מגניב בסרט על חייו "האוצר מסיני" מספר מה הביא אותו להתגייר.הרפו "יברכך"ומי שרוצה לראות שוב את הסרט הפעם ללא הפרעות


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה