המגזין למחשבה פתוחה - מדע, טכונלוגיה, פילוסופיה, ביקורת הממסד
תחקירים:  א-דורה, רבין, אדיסו מאסלה, כפר כנא
צור קשר

האם אתה או חבריך קראתם אי פעם לזרוק את הערבים לים?

נחום שחף 30.06.2009 06:11
הפרוטוקולים של זקני ציון

הפרוטוקולים של זקני ציון


אהרון ברק: "אם תשאל יהודי האם הוא בעד לזרוק את הערבים לים? הוא יגיד 'בודאי'. שאלה לקורא: האם אתה או חבריך קראתם אי פעם לזרוק את הערבים לים? ברק, איפה שמעת שהיהודים קוראים לזרוק את הערבים לים?

לשתות את מימי הים התיכון

אהרון ברק: "אם תשאל יהודי: 'האם אתה בעד שיווין עם ערבים', הוא יגיד 'בוודאי'. אם תשאל 'האם הוא בעד לזרוק את הערבים לים', הוא יגיד 'בוודאי'. הוא לא רואה סתירה בין הדברים". ציטוט מילה במילה מנאום נשיאו לשעבר של בית המשפט העליון (קישור)

 

שאלה לקורא. מיהם "היהודים" בלשון מוכללת אליהם מתייחס ברק? האם אתה או חבריך קראתם אי פעם לזרוק את הערבים לים? האם שמעת בסביבתך הקרובה או הרחוקה, בקרב יהדות ישראל והעולם, ואולי בתקשורת הישראלית, עתונות טלוויזיה רדיו, קריאה לזרוק את הערבים לים?

 

בתקשורת הערבית נשמעת לא פעם הקריאה להשליך את היהודים לים. הטלוויזיה הפלשתינאית 13.10.2000: "היהודים הם היהודים, אם ליכוד אם עבודה צריך לשחוט אותם ולרצוח אותם כדברי אללה אסור לרחם עליהם הרגו אותם תרצחו אותם בכל מקום" ("להלן ההוכחות" - קישור(  ובשפתו הציורית של ערפאת "להשקות את היהודים במימי עזה". 

גזען חשוך

בן דרור ימיני במעריב מגדיר את היפוך המציאות ע"י אהרון ברק "העובדות לא יבלבלו את אהרן ברק" (כך במפורש) וכן: "פוליטיקאי ימני שאומר שהערבים רוצים לזרוק את היהודים לים, הופך ל"גזען חשוך". ברק אמר את ההיפך ונהיה "נאור" (קישור)

 

בן דרור חושף פאן נוסף ביחסי היהודים והערבים, הרחוק כרחוק מזרח ממערב מאמירתו הגורפת של ברק. באווירה הפוסט ציונית השלטת בתקשורת הישראלית, בעיקר בעתון הארץ המתנגד לחשיפת מציאות עירומה שאינה עולה בקנה אחד עם תפיסת עולמו, ישראלי המביא ציטוט מדויק מהטלוויזיה הערבית נחשב ל"גזען חשוך". 

לי לא הייתה סבתא

נשיאו לשעבר של בית המשפט הישראלי, הלך צעד אחד רחוק מדי, ביצירת דמות כלאיים מעוותת, רפרודוקציה שהכניסה קריאה ערבית מוצהרת 'לזרוק את היהודים לים', לפיו של היהודי. אנו בני הדור השני לשואה ("לי לא היתה סבתא"  קישור( שמענו מפי ההורים פליטי השואה, על הדמוניזציה האנטישמית באירופה, שהביאה לרצח ילדים יהודים, בליבוי עלילת הדם בטענה לרצח ילדים נוצרים לפולחן הפסח.

 

שאלה לברק - איפה שמעת שהיהודים קוראים לזרוק את הערבים לים?

 

שמעתי 'אי שם' על יהודים שהטיפו לשיווין מלא בין יהודים וערבים. מנגד שמעתי מליברמן דרישה השנויה במחלוקת בציבוריות הישראלי, להצהיר על נאמנות הערבי למדינת ישראל כתנאי לקבלת זכויות אזרח מלאות (לא גירוש - זכויות התושב ישמרו, בודאי לא להשקות אותם במימי הים התיכון). מעולם לא שמעתי על יהודים בציבוריות הלגיטימית, מיוסי שריד ועד גנדי וליברמן עצמו, הקוראים לזרוק את הערבים לים, או חלילה, להרוג בהם בכל מקום.  אני טועה?

 

שואל עו"ד יוסי דר, מחבר הספר "אהרון ברק ומנעמי שלטון החוק": "איך זה שאיש יהודי וציוני ניצול שואה גרר את עצמו למחוז ההיטלראי החשוך? דברי הבלע שהשמיע נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרן ברק - תורגמו חיש קל לשפות גויים והופצו מסוף העולם ועד סופו" (אהרון ברק עוכר ישראל (.

וולטיר

ברוח אמירתו של וולטיר, אני מוכן להלחם על זכותך ברק להתנגד לדעת רוב תושבי מדינת ישראל, אך לא ל"זכותך" לעוות מציאות, בניחוח השטירמר, קל ככל שיהיה, גם אם היא נתמכת במאמר מערכת ב"עיתון לאנשים חושבים" ("אבחנות אמיצות ומאוחרות" - קישור (

 

היהודים השנואים ביותר

האווירה האנטישמית הפורחת ("היהודים השנואים ביותר",  ידיעות אחרונות  20/12/2006) הנבנית באמצעות דגם משוכלל יותר של תעשיית השקר דוגמת "ג'נין ג'נין" של מוחמד באכרי, או הצילומים המבוימים של הילד הפלשתינאי מוחמד א-דורה (קישור) מביאה מנהיגים דוגמת נשיא ארה"ב ברק חוסיין אובמה להשוות (בנאומו בקהיר) את שואת יהודי אירופה להתעללות הישראלית כביכול בערביי השטחים.  אחמדניג'אד מסתמך על אותה טענה בדיוק בקריאתו  לסלק את ישראל מעל המפה.

 

לאמירה האומללה של נשיאו לשעבר של בית המשפט העליון המיוחסת בהכללה ליהודי כיהודי, והמאומצת אל חיק עיתון הארץ המופץ לתקשורת הבין לאומית, השפעה לא מבוטלת בתעשיית השנאה הגואה.  החיזבאללה אל-מנאר ואחרים מצטטים את אהרון ברק: 'היהודים קוראים לזרוק את הערבים לים' (אלפי אזכורים בשפה האנגלית לבדה).

שישה מיליון

אני קורא למנהיגי הציבור היהודי בישראל להגיש תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, כנגד עוכר דמותי כיהודי.
ואם מנהיגי הציבור היהודי יחששו לעשות את מלאכתם, מפחד חבריו של ברק בעליון, או עיתון הארץ, אני קורא לאזרחי המדינה להגיש תביעת דיבה קולקטיבית, כאן או בהאג,  כנגד מי ששימש עד לא מכבר כנשיא בית המשפט העליון בישראל. אלא אם יועיל האיש הזה שקולו נשמע וצוטט מקצה העולם ועד קצהו לתקן את האשמה הקולקטיבית המבישה.

 

אני קורא להפיץ קריאה זאת בתפוצת נאטו - עד שתתוקן העוולה.

 

הסיכוי של אזרחי המדינה להצליח במאבק כנגד הצהרת הנשיא לשעבר  של בית המשפט העליון מחוזק בידי העתון לאנשים חושבים (ראה ערך גדעון לוי), אינו גדול במיוחד. האלטרנטיבה, בהסתמך על ניסיון העבר מאירופה, אינה משאירה לנו ברירה (שישה מיליון - קישור(.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה