המגזין למחשבה פתוחה - מדע, טכונלוגיה, פילוסופיה, ביקורת הממסד
תחקירים:  א-דורה, רבין, אדיסו מאסלה, כפר כנא
צור קשר

פרשת ילדי תימן - עדות אחות מהצוות הרפואי "כל יום נעלם ילד או שניים"

נחום שחף - עורך ויקפדיה 01.06.2009 13:45

אחיות העידו על ביקורים של אנשים מחו”ל במחנות, ובעקבות כך העלמותם של ילדים. לדוגמה עדות הנוגעת לבית הילדים בעין שמר: "קבוצה זרה, דוברת אנגלית או צרפתית, שהתה בעין שמר במשך כשבועיים ובמהלכם נעלמו ילדים רבים. כמעט מידי יום נעלם ילד או שניים. הילדים היו בדרך כלל בריאים ולא סבלו ממחלות או ממגפות (…) כשסיימתי את המשמרת הם היו בריאים, כשחזרתי למחרת, היו ילדים חסרים במיטות".בחשבון כולל נעלמו  אלפי ילדים,  מניתוח הממצאים עולה שועדות החקירה מטעם המדינה, דוגמת ועדת קדמי, נתנו יד לטיוח.

בעוד משפחות הילדים העידו על העלמות אלפי ילדים, אנשי המוסדות שהיו שותפים להסתרה העידו על מאות העלמויות, ואילו ועדת החקירה הממלכתית בראשות קדמי שהיתה שותפה לחיפוי, קבעה שרק "56 ילדים" אולי נעלמו.

ציטוטים מויקיפדיה:

- בספר "בהיקלט עם" כותב ד"ר שטרנברג, שהיה אחראי על השירות הרפואי לעולה, כי לא היה מנוס מלהעביר עשרות ומאות מילדי עולי תימן מבתי החולים לבתי התינוקות של ויצ"ו בירושלים, תל אביב וצפת. קיימות עדויות נוספות של רופאים המעידים כי נשלחו ילדי עולים לויצ"ו לצורך אימוץ.[8]

- אהובה גולדפרב, המפקחת הארצית על כל השירותים הסוציאליים של הסוכנות היהודית (כלומר אשת הממסד) העידה בוועדת החקירה הממלכתית על הצורה השיטתית בה הילדים נשלחו לאימוץ, ועל כך ש"לא אלפים נעלמו, אבל על מאות לא אתווכח". [9]

איך הדבר נעשה?
רופאים בבתי חולים העבירו ילדים לאימוץ ישירות מבית חולים בדרך שלא מקובלת ומבלי שגורמי האימוץ החוקיים יהיו מעורבים.

עדויות אחדים מאנשי הממסד באותן שנים לא סותרות את עדויות משפחות העולים בדבר קיומו של הדפוס החוזר - הורים המגיעים לבקר את ילדיהם, שחלקם לא היו חולים, ונאמר להם כי הילדים נפטרו ונקברו. יתרה מזאת, אחיות ופקידות סעד העידו בוועדת החקירה הממלכתית שהעבירו ילדים בריאים באמבולנסים מבתי הילדים שבמחנות העולים לבתי החולים. למשל, אחות שעבדה במחנה העולים "עין שמר" העידה שראתה שלוקחים ילדים בריאים לבתי החולים, ושאף היא לקחה בזה חלק. היא אף העידה שמעולם לא החזירה ילדים מבתי החולים למחנה.[1] אחיות העידו על ביקורים של אנשים מחו"ל במחנות, ובעקבות כך העלמותם של ילדים. לדוגמה, הנה קטע מעדות לגבי בית ילדים בעין שמר:[2]


קבוצה זרה, דוברת אנגלית או צרפתית, שהתה בעין שמר במשך כשבועיים ובמהלכם נעלמו ילדים רבים. כמעט מדי יום נעלם ילד או שניים. הילדים היו בדרך כלל בריאים ולא סבלו ממחלות או ממגפות[...] כשסיימתי את המשמרת הם היו בריאים, כשחזרתי למחרת, היו ילדים חסרים במיטות. נמסר לי כי חלו והועבדו לבית חולים ברמב"ם[...] הייתה שם אישה אמריקאית שבדקה את הילדים, לא חשדתי אז בכלום[...] שאלתי למחרת למה הילדים לא במיטות, אמרו שהילדים קיבלו חום והועבדו לבית החולים רמב"ם בחיפה. ומה שהלך לחיפה לא חזר. לקחו ילדים בלילה. כל יום נעלם ילד או שניים.

דוגמא נוספת: בשנת 1997 חשף העיתונאי אורן מאירי את סיפורה של צילה לוין החיה בארצות הברית. לוין נמסרה לאימוץ בחיפה וחיפשה את הוריה הביולוגיים בישראל. לחיפושים נענתה מרגלית עומייסי, ילידת תימן אשר טענה כי היא אימה. בדיקת ד.נ.א בחו"ל הראתה שמדובר באם ובבת, בעוד  המכון הפתולוגי בראשותו של יהודה היס  הוציא דו"ח סותר כאילו לא נמצאה התאמה (סתירה שאינה אפשרית אלא כאשר 1 מ-2 הדוחות אינו נאמן לאמת. היס שנתפס בידי ועדת סגלסון בגנבת איברים, ואף על פי כן לא הועמד לדין ע"י הפרקליטות וזאת מאחר ונהג לשתף פעולה עם הפרקליטות במעשים שהשתיקה יפה להם, חלקם נחשפו ע"י סגנו ד"ר חן קוגל, חלקם פורסם ע"י רונן ברגמן )

חשבון פשוט מראה שאם בכל יום נעלם ילד או שנים בעין שמר, אחד מתוך 5 מרכזים - הרי שמדובר באלפי ילדים במשך עשר שנים או יותר.

למרות עדויות המשפחות על העלמות אלפי ילדים, התואם את עדות האחות מבית הילדים בעין שמר, או עדות אנשי הממסד (שהיו מעוניינים בחיפוי) על העלמות מאות ילדים, בויקיפדיה שאינם מאמינים בקונספירציה (עולם אידאלי בלא שקר והונאה) העדיפו את קביעת ועדות החקירה שפעלו מטעם הממסד (כאמור, בעל העניין בחיפוי על המעשים הלא כשרים שנעשו מטעמו).

כמה קל למרוח את האדם הפשוט הנוטה לסמוך על הממסד.

קישור למאמר המלא בויקפדיה:


http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%A9%D7%AA_%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99_%D7%AA%D7%99%D7%9E%D7%9F

להלן עדויות נוספות של ד"ר משה נחום נשיא פדרצית עולי תימן http://www.a-dura.com/?l=he&a=5513

בשדה התעופה במונטריאול נתפסו שני חרדים עם מזוודת כסף בסך 3 מליון דולר במזומן, כאשר עבור קניית ילד בודד שולם אז 5000 דולר - חשבון פשוט מראה שהמזוודה הכילה את הסכום שנדרש לקניית 600 ילדים.

ועדויות נוספות בשיחה אישית:
ח"כ פורוש הודה בשיחה אישית עם ד"ר נחום שחלקם של החרדים באימוץ ילדי תימן היה כ-5000 ילדים.
אלא שבעדותו בפני ועדת החקירה הוא הכחיש מעורבות החרדים בקניית ילדים.
וניתן להניח שהעולם החילוני הגדול מהעולם החרדי גם השתתף באימוץ ילדים דהינו אלפים רבים נוספים.
יש להעריך שלמעלה מ- 10,000 ילדים נעלמו - ברובם מהעליה התימנית, אך גם מהעליה ממדינות מוסלמיות אחרות.

סדר גודל דומה נמצא בצרוף התיקים כ- 5800 תיקים של ילדי תימן שהתגלו במחסן ברחובות בהתמוטטות מדף בעת רעידת אדמה,
הרב עוזי משולם איתר בניפרד כ- 4400 משפחות שנגנב מהם ילד אחד או יותר.
הרב עוזי משולם שנלחם לחשיפת הפרשה שילם מחיר כבד (לנו סיפרו שהרב וחסידיו ירו על כוחות הביטחון).

בישראל כ-20 אלף משפחות שהגיעו מתימן לישראל בראשית שנות החמישים. לטענת ד"ר נחום למעלה ממחצית המשפחות אבדו ילד אחד או יותר. 
חשבון המראה שמספר הילדים שנגנבו עולה על 10 אלפים.

והעולם שותק.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה